Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ ΚΑ2 με τίτλo “Let’s sharpen our minds & enrich our lives by making a European TV Channel” μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας επισκέφθηκαν το Esat Sivri Secondary School στο Denizli της Τουρκίας, προκειμένου να συμμετέχουν σε εκπαιδευτικές δραστηριότητες με μαθητές από τα συνεργαζόμενα σχολεία της Λετονίας, Πορτογαλίας, Ρουμανίας και Τουρκίας.

Παρακολούθησαν παραδοσιακούς χορούς της περιοχής, γνώρισαν παραδοσιακά μουσικά όργανα, επισκέφθηκαν την Ιεράπολη, τη Λαοδικεία και το Παμούκαλε όπου και βιντεοσκόπησαν ντοκιμαντέρ, τραγούδησαν τραγούδια που ετοίμασαν για το bullying, χόρεψαν και τραγούδησαν όλοι μαζί τραγούδια από την πατρίδα τους. Φεύγοντας πήραν μαζί μοναδικές εμπειρίες και αναμνήσεις ενώ έδωσαν ραντεβού για την επόμενη συνάντησή τους στην Πορτογαλία!

Οι εκπαιδευτικοί

Δήμητρα Μπεκατώρου