Την Παρασκευή 12/4/24 η ομάδα Creativity Blossoms παρουσίασαν στους μαθητές της Γ και Δ τάξης το Πρόγραμμα Κυκλοφοριακής Αγωγής “Στο Δρόμο της Γνώσης”.

Το πρόγραμμα παρουσιάστηκε στο κλειστό γυμναστήριο του Δήμου Αλίμου στο πλαίσιο δραστηριοτήτων Προγράμματος Αγωγής Υγείας που υλοποιούν τα σχολεία μας , με υπεύθυνες τις εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής κα Λιαρμακοπούλου Ερασμία και κα Μακρή Σταυρούλα.

Τη δράση χαιρέτησε η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Δ’ Δ/νσης ΠΕ Αθηνών, κα Μπεκατώρου Δήμητρα.

Ευχαριστούμε θερμά την κα Ραμόνα Σάντος , Πρόεδρο της Ένωσης Γονέων και Κηδεμόνων Αλίμου και μέλος των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων μας ,που σε συνεργασία με την ομάδα Creativity Blossoms ήρθαν στο σχολείο μας εθελοντικά οργάνωσαν και υλοποίησαν τη δράση.

Σε όλους τους μαθητές μοιράστηκαν ως αναμνηστικό δώρο οι κάρτες “Ασφαλώς Κυκλοφορώ” και όλοι οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί παρέλαβαν βιβλία και κάρτες ως εποπτικό υλικό.